Loading...

powered by

Quintus Cyprianus

  “Rise of the Trader; Türk oyun şirketi Mythra Tech’in geliştirdiği Sailor’s Journey serisinin ilk oyunu olup, Unreal Engine 4 oyun motorunu kullanarak, third person kamera açılı, sinematik görüntülere sahip tek oyunculu bir ticaret oyunudur.

 

Çeşitli büyüklüklerde onlarca Ege ve Akdeniz adasını içinde barındıran oyun, açık dünya haritasına sahiptir.

 

Soylu bir Roma ailesinin genç üyesi olan ‘’Quintus’’ ile; bu adalardaki şehirlere ve köylere gidebilir ve satın alacağınız köleler, eşek kervanları, at arabaları ve gemiler sayesinde, her yerleşimin kendisine özel olan üretim ürünleriyle sayısız ticaret ağı oluşturabilirsiniz.

 

 

 

 

İlerleyen süreçte kendi arazilerinizi satın alarak ve kendi üretiminizi yaparak aile şöhretinizi arttırıp, Roma Senatosunda söz sahibi olma şansını yakalayacaksınız. Ayrıca satın aldığınız kölelerin fiziki yapılarına göre onları malikanenizde eğiterek korumanız yapabilir ve böylelikle ticaret yollarında karşınıza çıkabilecek haydutları bertaraf etme şansınızı arttırabilirsiniz.

 

Elbette bu zorlu yolculuğunuzda karşınıza çıkacak olan tek tehlike haydutlar değil. Doğa şartları, yorgunluk ve kamp ihtiyacı, politika ve dişli rakipler bunlardan bazıları.

 

Unutmadan, Quintus’un hayatı tamamen sizin kararlarınıza bağlı olarak değişecek. Ona iyi bakın! Çıkacağınız bu uzun yolculukta, zorlu antik Roma hayatını doyasıya yaşamanız dileğiyle.”

 

 

Antik Roma çağının esintilerini attığınız her adımda hissedecek, geleneksel Roma mimarisinde yapılmış bina ve yolları görme fırsatı yakalayarak bu dönemde yaşadığınızı hissedeceksiniz. Antik Amfora testilerinde şarap ve zeytin yağı gibi ürünlerin ticaretini yaparken köleleriniz ve muhafızlarınızla ünlü Roma yollarında dolaşacaksınız.

Adalarda gerek elde ettiğiniz hammaddelerin satışını yaparken, dilerseniz bu ürünlerden ürettiğiniz işlenmiş ürünlerin ticaretini yapabilirsiniz. Bu ürünlerle kasaba ve köylerin ihtiyaçlarını karşılarken, şehirlerde satarak zenginlige giden zorlu yolun kapılarını aralama fırsatı bulacaksınız. Ticaretini yaptığınız ürünler antik Roma döneminin vazgeçilmezleri olan şarap ve zeytinyağı ile sınırlı değil. Herkesin ihtiyaçlarını karşılayacak temel ürünlerin yanı sıra, yanlızca güçlü ve zengin kişilerin sahip olabileceği türden daha özel ürünlerin de ticaretini yapabileceksiniz.

 Köle, eşek kervanı, at arabası ve ticaret gemisi kullanarak adalarda değerli ürünler keşfedip, ticaret hacminizi genişletebilir, kuracağınız ticaret ağları sayesinde de Senato'da söz sahibi olacak kadar güçlenebilirsiniz.

Her ne kadar güzel ve görkemli görünse de, adalar çeşitli tehlikeleri barındırmakta. Yolunuzu keserek sizden ürünlerinizi çalmak isteyecek haydutlar ya da  ıssız arazilerde karşınıza çıkacak vahşi hayvanlar olacaktır. Quintus'u ve gelecekte kuracağınız ticaret imparatorlugunuzu korumak için yanınıza muhafızlar almayı unutmayın.

Farklı iklimlere ve bu iklimlerdeki yaşam döngüsüne ev sahipliği yapan, 88km2 büyüklüğündeki haritada 11 tane ada bulunmaktadır. Her adanın izole yapısı, farklı medeniyetlerin inşaa ettiği şehirler ve bu şehirlerin kendine özgü yöresel ürünleri keşfedilmeyi bekliyor.

çok yakında

COPYRIGHT ©2018 MYTHRA TECH YAZILIM BİLİŞİM ARAŞ. VE GELİŞ. TİC. LTD. ŞTİ.  ALL RIGHTS RESERVED.

SAILORS JOURNEY: RISE OF THE TRADER and OPIE THE DEFENDER are registered trademarks, trademarks or service marks of MYTHRA TECH.